مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

رسوب و خوردگی در قالب های دستگاه بادکن نوشابه سازی

 

آب در ماشین آلات و خطوط تولید کارخانجات به دلایل مختلف از جمله به منظور خنک کردن دستگاه، جریان دارد. دستگاه های تزریق پلاستیک و فلز، برخی از ماشین آلات صنعتی هستند که رسوب مجراهای انتقال آب را در آنها پوشانده و دچار انسداد می کنند درتجهیزات و ماشین آلات تزریق پلاستیک از آب به عنوان خنک کننده قالب ها و روغن دستگاه استفاده می شود. تجمع رسوبات درمجراهای قالب و خنک کننده روغن موجب بروز مشکلات و وقفه درتولید می گردد. اغلب مشكلات آب خنك كن ناشي از ناخالصي آب(مشكلاتي همچون رسوب ، بالا بودن ميزان مواد معلق آب، ايجاد اكسيژن، عدم تزريق مداوم كلر) مي باشد. اين موارد در سيستم هاي خنك كن معمولا سه پديده را بوجود مي آورد:خوردگي، تشكيل رسوب و رشد بيولوژيكي

با شروع تشکیل رسوب و رشد بیولوژیکی  در جدار مجراها و ایجاد خوردگی، عملکرد ماشین آلات کاهش می یابد و گاه محصولات تولید شده دچار ضایعه شده و به این ترتیب نسبت ضایعات افزایش می یابد و خسارت سنگینی را به تولید کنندگان وارد می سازد. افزایش حجم رسوب، کارشناسان فنی کارخانجات را وادار به توقف خطوط تولید می کند برای اسید شویی رسوب ها (که آثار مخرب بر ماشین آلات داشته و خوردگی فلزات را در پی دارد، و از سویی موجب آلوده شدن منابع آب های زیر زمینی شده) تولید کارخانه متوقف می شود. این پدیده همچنین موجب افزایش مصرف انرژی شده و هزینه های تولید را افزایش می دهد. این خسارات در ماشین آلات صنعتی به شرح زیر است:

  • افزایش مصرف مواد اولیه به علت افزایش ضایعات
  • توقف خطوط تولید
  • افزایش مصرف انرژی
  • پرداخت هزینه اضافه به نیروی کار
  • خوردگی و استهلاک شدید ماشین آلات
  • افزایش مصرف انرژی برای تولید هر واحد کالا
  • کاهش تولید
  • افزایش هزینه تولید

تنها استفاده از بازدارنده هاي خوب بدون در نظرگرفتن كليه جوانب و دستورالعملها نميتواند جوابگوي مشكلات خوردگي و رسوبدهي در آبهاي خنك كن صنايع باشد. . براي داشتن يك سيستم خوب و مطمئن بايد ضمن رعايت دستورالعملهاي مربوطه با روش بازرسي مستمر (Monitoring) از عملكرد بازدارنده هاي خوردگي و رسوبدهي و رشد بيولوژيكي آن آگاهي يافت.

همچنانكه ميدانيم يك برنامه كنترل شيميايي صحيح براي آبهاي خنك كن صنايع، شـامل اسـتفاده از مـواد ضدرسـوب، ضدخوردگي و مواد ميكروب كش ميباشد. مواد ضد رسوب موادي هستند كه از تشـكيل رسـوبات ناخواسـته در سيسـتم جلوگيري ميكنند و مواد بازدارنده خوردگي، ميزان خوردگي عمومي را كاهش ميدهند. استفاده از مواد ميكـروب كـش سبب از بين رفتن ميكروبهايي ميشوند كه مسبب خوردگي و ايجاد لجنهاي ناخواسته هستند جهت ايـن مـورد كنتـرل شيميايي مطلوب و صحيح استفاده از اين سه نوع ماده را ميطلبد.

 

دستگاه بادکن صنایع نوشیدنی و تولید بطری

تهیه بطری های نوشابه از پریفرم بخشی از خط تولید نوشابه می باشد، بطری های نوشابه توسط دستگاه بادکن ( بلوئر ) از پریفرم ها در قالب های مخصوص 300 سی سی و 1500 سی سی تهیه می گردد دستگاه های پرکن معمولا با 10 یا 20 قالب و ساخت کشورهای اروپایی می باشد که شرکت فرانسوی سیدل (SIDEL) سازنده عمده دستگاههای بادکن مورد استفاده در صنعت نوشیدنی ایران می باشد در شکل زیر شمای کلی دستگاه بادکن نشان داده شده است.

 

بادکن

در دستگاه بادکن ، ابتدا پریفرم های ورودی توسط انرژی حرارتی تابشی لامپ های مخصوص در قسمت آون ،  گرم میشوند سپس پریفرم های نرم شده وارد قالب های دستگاه بادکن می شوند در قالبها هوای پرفشار به پریفرم درون قالب دمیده میشود تا پریفرم شکل فضای خالی درون قالب را بگیرد برای جلوگیری از چسبندگی پریفرم گرم به سطح قالب لازم است دمای قالب پایین باشد خنک کاری قالبها با استفاده از آب چیلر انجام می گیرد همچنین از آب چیلر برای خنک  کاری لامپ های آون استفاده می شود . در شکل زیر شماتیک کلی تولید بطری از پریفرم نشان داده شده است.

شماتیک بادکن

قالبهای دستگاه بادکن از دوقسمت پایه و بدنه تشکیل شده است که هردو قسمت توسط آب چیلر در دمای پایین نگهداری می شوند قسمت یایه قالب برای شکل دهی کف بطری و قسمت بدنه قالب برای شکل دهی دیوارههای جانبی و بالای بطری به کار می رود در صورتیکه در خنک کاری هریک از قسمت های دستگاه اشکالی به وجود آید موجب هدر رفت مواد اولیه و نیروی کار می شود در شکل زیر قسمت های پایه و بدنه قالب نشان داده شده است

قالب نوشابه

در کارخانجات تولید و بسته بندی محصولات آشامیدنی معمولا از آب نرم در سیکل بسته چیلر استفاده می شود با وجود این در مجراهای عبور آب در قالبها پدیده خوردگی و رسوب دیده میشود . رسوبات تشکیل شده موجب گرفتگی مجرا و در نهایت انسداد کامل مجرا قالب می گردد که سبب بالا رفتن دمای قالب و بروز خطا در دستگاه بادکن و هدررفت مواد اولیه پریفرم و نیروی کار می گردد همچنین رسوبات موجب افزایش سرعت خوردگی نیز می گردد. خوردگی در قالبها موجب از بین رفتن سیستم آببندی قالب و کاهش عمر مفید قالب میشود . در شکل های ذیل رسوب و خوردگی های به وجود آمده در سیستم قالبها نشان داده شده است.

خوردگی قالب

 

چنانچه پیشتر ذکر گردید يك برنامه كنترل شيميايي صحيح براي آبهاي خنك كن قالبها، شـامل اسـتفاده از مـواد ضدرسـوب، ضدخوردگي و مواد ميكروب كش ميباشد. مواد ضد رسوب موادي هستند كه از تشـكيل رسـوبات ناخواسـته در سيسـتم جلوگيري ميكنند و مواد بازدارنده خوردگي، ميزان خوردگي عمومي را كاهش ميدهند. استفاده از مواد ميكـروب كـش سبب از بين رفتن ميكروبهايي ميشوند كه مسبب خوردگي و ايجاد لجنهاي ناخواسته هستند جهت ايـن مـورد كنتـرل شيميايي مطلوب و صحيح استفاده از اين سه نوع ماده را ميطلبد.

کارشناسان شرکت تریس طی بازدید های انجام شده و اطلاعات کسب شده از واحدهای تولیدی نوشابه و سایر نوشیدنی ها ، در حال حاضر در اکثر قالبها رسوب سیستم آب خنک کن مشاهده می شود در برخی از قالبها به دلیل خوردگی در محل اتصالات آببندی سیستم دچار مشکل شده است که سبب تعویض و یا تعمیر موقت قالب شده است. با توجه به تجارب شرکت تریس در مورد قالبهای صنایع نوشیدنی پیشنهادات ذیل ارائه میگردد:

1-    شستشو و حذف رسوبات موجود در سیستم با استفاده از محلول های شستشوی انحصاری شرکت تریس با توجه به متالوژی قالبها ، عملیات شستشو با تنظیم pH   و در مدت زمان مشخص انجام می گیرد . مقدار مواد مورد نیاز،با توجه به آلودگی های سیستم و آنالیز و ظرفیت آب توصیه می شود

2-    جهت پیشگیری از بروز خوردگی و تشکیل رسوب و رشد مواد بیولوژیکی استفاده از محلول های اختصاصی قالبهای توصیه میشود.  مقادیر مورد نیاز ، و نوع مواد با توجه به آلودگی های سیستم و آنالیز و ظرفیت آب در حال گردش پیشنهاد می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه مواد ضد رسوب و خوردگی قالبهای صنعتی با کارشناسان شرکت تریس تماس بگیرید

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست